საოპერაციო ხელმძღვანელი
ბატონმა ირაკლი აბაიშვილმა კომპანიაში მუშაობა დაიწყო 2016 წელს. მის პასუხისმგებლობებში შედის ფინანსური და კომერციული განყოფილებების მართვა. მისი მოვალეობაა შეიმუშაოს მართვის იმგვარი პროცედურები, რომელთა განხორციელება მინიმუმამდე შეამცირებს ჰოლდინგის საოპერაციო პროცესების რისკებს.
2012-2016 წლებში კომპანია სს „ვითიბი ბანკი საქართველოს" ჯერ მთავარი ბიზნეს ანალიტიკოსის, ხოლო შემდეგ საკრედიტო რისკების მენეჯერის თანამდებობაზე მუშაობისას ბატონი ირაკლი პასუხისმგებელი იყო სხვადასხვა კომპანიის საკრედიტო და ფინანსურ ანალიზზე და ბანკის პორტფელის ხარისხის მართვაზე. 2012 წლამდე ის მუშაობდა პროკრედიტ ბანკში მცირე მეწარმეების დაკრედიტების მიმართულებით.
ბატონმა ირაკლი აბაიშვილმა დაამთავრა საქართველოს ივანე ჯავახიშვილის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტი და მიიღო ბაკალავრის ხარისხი ბიზნესის ადმინისტრირების სპეციალობით. მან ასევე, მიიღო ბიზნესის ადმინისტრირების მაგისტრის ხარისხი თბილისის თავისუფალი უნივერსიტეტში.

Mr. Abaishvili joined the CCEH in 2016 and is responsible for managing the finance, commercial, and regulatory teams. He is responsible to implement the processes and procedures where the risks for the operations are minimized.
As Credit Risk Analyst/Chief Business Analyst at JSC VTB Bank Georgia from 2012 to 2016, Mr. Abaishvili was responsible for assessing the company credit, financial, liquidity, operational, market, industry, country risks, and evaluating the company's financial statements.
Mr. Abaishvili graduated from the Ivane Javakhishvili State University, Tbilisi, Georgia, and received a Bachelor's degree in Business Administration. He also holds a Master's degree from the Tbilisi Free University in Business Administration. Mr. Abaishvili received a Certificate of passing CFA Level I from the CFA Institute, USA.